Zabieg parafinowy polecany jest wszystkim kobietom. Szczególnie doceniony zostanie przez te z nas, które mają dłonie podatne na uszkodzenia i przesuszenia. Parafina regeneruje nie tylko skórę, ale również paznokcie.
Ze względu na właściwości rozgrzewające parafina polecana jest przede wszystkim w porze chłodnej. Zabieg parafinowy ma działanie głęboko nawilżające dzięki dodatkowemu zastosowaniu silnie regenerujących, bogatych w pielęgnujące składniki produktów pielęgnacyjnych. Parafina poprawia także krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy.
Zabieg parafinowy ceniony jest ze względu na silne wygładzenie skóry, nadaje on jej wyjątkową miękkość. Parafina wzmacnia rozdwajające się paznokcie. Działanie zabiegu opiera się na silnym nawilżeniu naskórka. Dzieje się to dzięki natłuszczeniu powierzchni skóry, które pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Najczęściej zadawane pytania
Jak wygląda zabieg parafinowy dłoni?
Zabieg rozpoczyna się od peelingu dłoni, następnie wmasowywane są regenerujące preparaty bogate w substancje aktywne i dłonie pokrywane są warstwą ciepłej parafiny (poprzez kilkukrotne zanurzenie dłoni w parafiniarce). Po wyjęciu dłoni z parafiny zostają one szybko owinięte folią kosmetyczną, a następnie włożone w ogrzewającą rękawicę. Tak przygotowane dłonie regenerują się i wzmacniają około 10-20 min.
Przeciwwskazania do parafinoterapii
- Ubytki i owrzodzenia skóry, wypryski
- Grzybica, egzema, świeże blizny
- Wszelkie choroby skóry w obrębie zabiegowym i paznokci
- Czynna gruźlica
- Odwapnienie - osteoporoza
- Zespół Sudecka
- Obrzęki i zaburzenia czucia
- Alergia na parafinę i pochodne parafiny
Efekty zabiegu parafinoterapii
- Sprężysta i miękka skóra
- Wyraźnie gładsze stopy
- Nawilżona i rozjaśniona skóra
- Opóźnienie procesów starzenia i regeneracja skóry
- Rozgrzanie i usunięcie zmęczenia