Obgryzione paznokcie nie są estetycznym widokiem, a przecież dłonie są naszą wizytówką - powinny być zadbane i wypielęgnowane. Obgryzanie paznokci może również prowadzić do problemów zdrowotnych m.in. wad zgryzu, zniekształcenia szczęk, stanów zapalnych zębów. Dodatkowo, obgryzając paznokcie ryzykujemy zakażenie dróg pokarmowych, infekcje grzybiczne, zarażenie się owsikami, tasiemcem, czy ludzką glistą. Wszystko to spowodowane jest ogromną ilością bakterii które ukrywają się pod paznokciem.
Wieloletnie obgryzanie paznokci prowadzi do nieodwracalnych zmian w kształcie płytki paznokcia, a w skrajnych sytuacjach nawet do jego zaniku. Jednak można temu zaradzić!
Jedną z metod, naszym zdaniem najlepszą jest delikatne przedłużenie paznokci metodą akrylową.Jest to najbardziej trwała i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne metoda przedłużania i modelowania paznokci. Polega na nałożeniu na wcześniej przygotowaną płytkę paznokciową pudru akrylowego w połączeniu z liquidem, masa utwardza się samoistnie w ciągu kilku minut. Kolejnym krokiem jest nadanie kształtu oraz pomalowanie paznokci.
Rekonstrukcja obgryzionych paznokci jest procesem długotrwałym i wymaga ogromnego zaangażowania zarówno ze strony klienta jak i manicurzystki. Obgryzione paznokcie są bardzo słabe i potrzebują czasu by dojść do siebie. Standardowa rekonstrukcja obgryzionych paznokci trwa około 3 miesięcy, podczas których konieczne są wizyty co dwa tygodnie.
Dla osób, które zdecydują się na poprawę wyglądu swoich paznokci przygotowaliśmy pakiet obejmujący 8 wizyt co 2 tygodnie w celu uzupełnienia masy akrylowej, dodatkowe wizyty w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń występujących pomiędzy wizytami oraz oliwkę do pielęgnacji skórek. Na pierwszym spotkaniu ustalamy harmonogram wizyt, do których należy się bezwzględnie zastosować. Tylko systematyczne wykonywanie zabiegów może zadecydować o uzyskaniu oczekiwanych efektów i pozbycia się tego wstydliwego nawyku.
Najczęściej zadawane pytania
Jak wygląda zabieg rekonstrukcji paznokcia
- Przygotowujemy paznokcie do stylizacji akrylowej (opiłowujemy, odsuwamy skórki, delikatnie matujemy płytkę paznokcia, w razie potrzeby przygotowujemy "zaczepkę" pod formę.
- Nakładamy masę akrylową na formę w celu wzmocnienia, korekty wyglądu naturalnego kształtu płytki,
- Po stwardnieniu masy opiłowujemy paznokcie w celu nadania idealnego kształtu.
- Końcowym etapem jest nałożenie warstwy lakieru, paznokcie malujemy zwykłym lakierem bądź lakierem hybrydowym.
Zaleta rekonstrukcji obgryzionych paznokci
- Koniec z obgryzaniem paznokci.
- Osoby posiadające miękką, kruchą, rozdwajającą się płytkę paznokcia wreszcie mogą się cieszyć nienagannym wyglądem dłoni
- Wzmocnienie naturalnego paznokcia – akryl jest bardzo odporny na uszkodzenia
- Ładny wygląd paznokci
- Możliwość dowolnego uformowania kształtu paznokcia, ukrycie zdeformowanego kształtu spowodowanego uszkodzeniem macierzy paznokcia
- Trwałe utrzymywanie się lakieru
Wady rekonstrukcji obgryzionych paznokci
- Nieprzyjemny zapach w trakcie wykonywania zabiegu metodą akrylową
- Konieczność uzupełniania akrylu
- Brak możliwości dalszego obgryzania paznokci :)
Pamiętaj! Nieumiejętne ściągnięcie masy akrylowej może doprowadzić do poważnego osłabienia naturalnej płytki paznokcia! Nigdy nie ściągaj masy z paznokci we własnym zakresie.